До відома субєктів господарювання з організації пасажирських та вантажних перевезень

Державне підприємство Український науково - дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України в особі директора Київської міжрегіональної філії ДП УКРНДІ МТ МОЗ України (далі - Філія) інформує про наступне. 

Упродовж останніх десятиліть у світі спостерігається стрімке збільшення кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності руху, що в свою чергу призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП). В Україні масштаби дорожньо-транспортного травматизму та смертності внаслідок ДТП випереджають показники європейських держав, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким про що свідчить статистика ВООЗ, експертів Світового банку та інших міжнародних інституцій. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в ДТП понад 3,5 тисячі своїх громадян, близько 30 тисяч травмуються.

•Така статистика та відповідні положення Директив Європейського Парламенту і Європейської Ради вказують на необхідність удосконалення вимог до стану здоров'я водіїв та їх психофізіологічного стану. У свою чергу на керівників підприємств, що займаються перевезенням пасажирів та вантажів покладається контроль за станом здоров’я водіїв шляхом забезпечення проходження водіями періодичних медичних оглядів та проведення щозмінних медичних оглядів водіїв. Статтею 128 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-10 передбачена відповідальність посадових осіб відповідальних за експлуатацію автотранспорту, за випуск на лінію водіїв без проходження щозмінного медичного огляду та контролю технічного стану транспортних засобів.

Належна організація проведення попередніх, періодичних, позачергових, передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів є невід’ємною складовою попередження ДТП.

Інститут та безпосередньо Філія опікуються питаннями медичного забезпечення безпеки дорожнього руху. Одним із пріоритетних напрямків роботи

Філії є підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів. Нами розроблена та затверджена програма курсу цільового призначення з підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів. Завдяки даному курсу медичні працівники мають змогу:

-     оволодіти сучасними ефективними методами здійснення медичного контролю водіїв підприємств, установ та організацій;

-     навчитися виявляти у водіїв транспортних засобів ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які впливають на гостроту та швидкість реакції водія;

-     ознайомитися з сучасними апаратами вимірювальної техніки (алкотестерами) та дізнатися більше інформації про тест-системи і порядок їх використання;

-пройти скорочений курс з надання домедичної допомоги потерпілим у ДТП;

-     ознайомитися з юридичними аспектами діяльності медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв та інше.

Додатково повідомляємо, що у зв’язку з ситуацією, що склалася у країні та задля запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) - на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COV1D-19) Філією запроваджена дистанційна система навчання медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів.

По закінченню навчання медичним працівникам видається - Свідоцтво про підвищення рівня професійної компетентності медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові (післярейсові) медичні огляди водіїв транспортних засобів та відомості про них вносяться до бази даних.

Додатково інформуємо, що Державна служба України з безпеки на транспорті та її регіональні підрозділи, в межах своєї компетенції, під час проведення планових та позапланових перевірок, що стосуються дотримання перевізниками вимог законодавства щодо забезпечення виконання порядку проведення щозмінних медичних оглядів водіїв транспортних засобів можуть звертатися з запитом до Філії та отримувати доступ до відомостей, що містяться у базі даних.

Просимо вищенаведену інформацію довести до відома керівників автотранспортних підприємств вашого міста. Більше інформації на сайті: http://medtransvp.com.ua/.

Додаткова інформація за телефонами:

068-894-99-98, 044-465-99-91.

 

 

 

ModernWeb.com.ua