Зелені облігації набрали юридичної сили в Україні

Зелені облігації набрали юридичної сили в Україні

З 1 липня 2021 року, вступає в силу Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» №738-IX від 19.06.2020. Законом запроваджуються зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюються правила для учасників відповідного ринку.

Зокрема ст. 11, 18 Закону встановлюється:

  • поняття зелених облігацій та проєктів екологічного спрямування (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій);
  • коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує та/або фінансує проєкти екологічного спрямування);
  • принципи розкриття інформації емітентами, процедури звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат проєктів екологічного спрямування.

Відповідні правові норми були розроблені Держенергоефективності за підтримки проєкту GIZ «Консультування підприємств до енергоефективності» та узгоджувались з іншими зацікавленими сторонами в рамках засідань Міжвідомчої робочої групи із запровадження ринку зелених облігацій.

З 1 липня корпоративні емітенти, а це – юридичні особи приватного права (підприємства, корпорації, банки, інші фінансові установи) та міжнародні фінансові організації мають право емітувати зелені облігації та в такий спосіб залучати кошти на реалізацію/фінансування проєктів альтернативної енергетики, енергоефективності, інших проєктів екологічного прямування, визначених ст. 11, 18 Закону.

Для публічних емітентів випуск зелених облігацій стане можливим після схвалення Урядом Порядку відбору та супроводження проєктів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», що передбачено п. 2 ст. 18. Закону. Про повномасштабний запуск ринку зелених облігацій можна говорити після ухвалення Урядом відповідної Концепції, яка обумовить стимули для учасників ринку та зробить ринок більш інвестиційно привабливим.

Консультації щодо процедур випуску зелених облігацій та роз’яснення норм законодавства Ви можете отримати у Фролова Андрія Юрійовича - начальника Управління інструментів стимулювання Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, тел./факс: (044) 590-59-71Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

ModernWeb.com.ua